OGŁOSZENIE

na temat

„Programu ograniczenia niskiej emisji dla miasta Żywca”.

         Władze Samorządowe Miasta Żywca podjęły działania mające na celu ochronę powietrza atmosferycznego przed tzw. „niską emisją”, czyli emitowaniem gazów i pyłów ze starych, nieekologicznych i nieekonomicznych pieców węglowych centralnego ogrzewania zainstalowanych w budynkach mieszkalnych.

W bieżącym roku istnieje możliwość uzyskania pomocy finansowej przy zakupie i instalacji nowego kotła centralnego ogrzewania. Maksymalna wysokość dofinansowania kosztu zakupu i instalacji nowego źródła ciepła, węzła wymiennikowego lub pompy ciepła do celów ogrzewania lub ogrzewania i c.w.u. wynosi do 6.000,00 zł.

Przewiduje się modernizację 60-ciu kotłowni.

          Druki wniosku, regulaminu udzielania dotacji w ramach „Programu ograniczenia niskiej emisji w mieście Żywcu” oraz oświadczenie o posiadanym prawie do dysponowania nieruchomością, dostępne będą do pobrania od 24 marca 2021 r. na stronie internetowej MZEC „EKOTERM” Sp. z o.o.: www.ekoterm.ig.pl oraz stronie internetowej Urzędu Miejskiego w Żywcu: www.zywiec.pl

Biuro obsługi klienta PONE w Miejskim Zakładzie Energetyki Cieplnej „EKOTERM” Sp. z o.o. w Żywcu, przy ul. Folwark 14 (Pod Grapą), będzie zamknięte do odwołania. Od dnia 24.03.2021r. wszelkie pytania wyjaśniające kierować na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefonicznie pod nr tel. 502 172 609; 507 143 962; 509 644 530 w godzinach od 9.00 - 13.00

WNIOSKI

(wypełnione formularze w wersji: word, pdf, skan, jpg )

przyjmowane będą drogą elektroniczną na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub drogą pocztową na adres:

MZEC „EKOTERM” sp. z o.o. ul. Folwark 14 34 – 300 Żywiec

z dopiskiem Wniosek PONE 2021

od 6 do 23 kwietnia 2021r.

Punkt obsługi klienta PONE czynny będzie po okresie przyjmowania wniosków oraz dacie określonej odrębnym komunikatem na stronie MZEC „EKOTERM” Sp. z o.o. oraz Urzędu Miejskiego w Żywcu.

BURMISTRZ MIASTA ŻYWCA

ANTONI SZLAGOR

 

 

Dokumenty dla Inwestorów:

 

 

Dokumenty dla Instalatorów: